Faktura jest dokumentem sprzedaży świadczącym o dokonaniu transakcji między dwoma osobami fizycznymi czynnie odprowadzającymi podatki VAT. W polskim prawie istnieją wymienione sytuacje, kiedy faktura nie jest wymaganym dokumentem sprzedaży. Kiedy nie należy wystawiać faktury?

Obowiązek faktury dla vatowców

Faktura jest obowiązkowa, ale tylko dla przedsiębiorców, którzy są czynnymi podatnikami VAT. W przypadku gdy nabywcą towaru lub usługi jest konsument, który nie prowadzi zarejestrowanej działalności nie ma konieczności wystawiania faktury VAT jeśli ten o nią nie poprosi, faktura jest więc tylko obowiązkowa na żądanie klienta.

Program do fakturowania online za darmo

Gdy jednak powyższe regulacje Cię nie dotyczą, a wystawianie faktur sprzedaży jest dla Ciebie obowiązkiem do spełnienia, pozwól się odciążyć. Korzystając z systemu wFirma, program do fakturowania za darmo z opcją automatycznego generowania faktur, który dodatkowo jest zintegrowany z GUS i posiada opcję szybkich płatności pomoże Ci w codziennych trudach przedsiębiorcy, oszczędzając Twój cenny czas.